Implică-te

Spune și altora

Împărtășește cu alții povestea noastră, atrage atenția asupra importanței protejării naturii.
Urmărește și folosește hashtag-urile noastre pe social media.
#TripAndPick #TripandPickChallenge #AsociatiaCommunity #CommunityPoweredByDlot #PoweredByDlot

Donează

Ne poți ajuta financiar donând o sumă la alegere, prin plata directă cu cardul

Prin folosirea metodei de donații online declar că am citit și sunt de acord cu Termenii și Condițiile și îmi exprim acordul ca datele mele să fie procesate conform Politicii de prelucrare a datelor cu caracter personal .

sau prin transfer bancar folosind datele de mai jos.

Nume
ASOCIAȚIA COMMUNITY POWERED BY DLOT
Adresă
Calea Florești 60, 400522, Cluj-Napoca, România
Cod fiscal
iban
RO89INGB0000999913185974 Codul a fost copiat în clip board.
Bancă
ING
Monedă
RON
BIC/SWIFT
INGBROBU

Redirecționează 3.5% din impozitul pe venit - Persoane fizice

Prin completarea și depunerea formularului 230, îți exerciți dreptul de a decide ca un procent de 3.5% din impozitul pe venit să nu ajungă la stat ci să fie redirecționat către un ONG pe care îl alegi tu.

Află mai multe detalii despre redirecționarea a 3.5% din impozitul pe venit aici.

Redirecționează 20% din impozitul pe profit - Persoane Juridice

Contribuabilii persoane juridice plătitoare de impozit pe profit au posibilitatea de a direcţiona 20% din impozitul pe profit datorat, către un ONG la alegere. Acest tip de sponsorizare nu presupune alte cheltuieli suplimentare și nu afectează profitul net al companiei. Cheltuielile sunt total deductibile din impozit, dacă se respecta limitele impuse de codul fiscal.

Află mai multe detalii despre redirecționarea a 20% din impozitul pe prefit aici.

Contribuie la studiile noastre

Completează chestionarul Atitudinea consumatorului și deciziile de cumpărare în industria berii

Scoate la iveală deșeurile depozitate ilegal

Identifică zonele unde gunoaiele nu sunt gestionate corect pentru ca noi să putem investiga situația și să găsim soluții. Contactează-ne prin email la adresa tripandpick@asociatiacommunity.ro sau pe social media chat.

Trăiește-ți viața powered by DLOT

• Respectă natura și viața sălbatică.
  • Fii bun cu toți și tot ceea ce te înconjoară.
  • Petrece timp în natură.
  • Reciclează.
  • Renunță la articolele de unică folosință.
  • Spune nu cumpărăturilor de tip fast fashion. Investește în bunuri durabile.
  • Cumpără produse de la producători locali.
  • Cultivă legume sau crește plante ornamentale.
  • Redu consumul de carne.
  • Înlocuiește mașina cu o plimbare pe jos sau cu bicicleta.
  • Nu irosi mâncarea.
  • Susține artiștii mai puțin cunoscuți.

Urmărește-ne pe social media