TERMENI ȘI CONDIȚII

1. Cadru general

Website-ul https://www.asociatiacommunity.ro/ este proprietatea Asociației Community powered by DLOT, cu sediul în municipiul Cluj-Napoca, strada Calea Florești, nr. 60, bloc A2, scara I, etaj III, apartament 12, județul Cluj, cod fiscal 42622580, asociaţie cu personalitate juridică, neguvernamentală, apolitică şi non-profit, care se supune legislaţiei române, aplicabilă acestui gen de persoană juridică.

Prin utilizarea site-ului https://www.asociatiacommunity.ro/ îți exprimi acordul cu privire la termenii și condițiile de mai jos.

Folosim această platformă pentru prezentarea activității asociației Community powered by DLOT.

2. Donații

Site-ul permite setarea de donații recurente sau individuale prin intermediul serviciului PayLike.

Ai dreptul de a-ți retrage donaţia făcută online în termen de 14 zile de la data efectuării ei. Pentru a solicita returnarea sumei donate te rugăm să ne contactezi la adresa juridic@asociatiacommunity.ro.

E-mailul trebuie să conțină următoarele informații:

• Numele complet al titularului contului din care s-a făcut donația,
  • Dovada efectuării donației (extras emis de bancă sau descărcat prin intermediul serviciilor de online banking, care să cuprindă informații cu privire la numărul, data și ora tranzacției precum și codul IBAN al contului de unde s-a făcut donația).

Solicitarea returnării sumei donate o poate face doar titularul contului din care s-a realizat plata.

Returnarea banilor se va face în termen de 14 zile de la data solicitării, în contul bancar din care s-a făcut plata.

Returul sumelor se va face integral acolo unde este posibil acest lucru. În cazul în care din rațiuni logistice independente de noi (ex: comisioane bancare) returul sumei implică eventuale costuri pentru Asociația Community powered by DLOT, acestea vor fi scăzute din suma inițială ce a fost donată.

3. Drepturi de proprietate

Informațiile existente pe acest site aparțin Asociației Community powered by DLOT.

Cu excepția locurilor în care se menționează altfel, conținutul acestui site este licențiat sub o licență Creative Commons Attribution Share Alike 4.0 International.

4. Protecția datelor cu caracter personal

Colectăm și procesăm datele tale personale în conformitate cu Legea nr. 190/2018 privind măsuri de punere în aplicare a Regulamentului (UE) 2016/679 al Parlamentului European şi al Consiliului din 27 aprilie 2016 privind protecţia persoanelor fizice în ceea ce priveşte prelucrarea datelor cu caracter personal (GDPR).

Lista completa a datelor pe care le colectam o gasesti in Politica de protecție a datelor cu character personal.

6. Regulamentul intern al asociației

Regulamentul intern al Asociației poate fi consultat aici.

7. Legea aplicabilă – jurisdicția

Prin utilizarea sistemului de plăți online în vederea efectuarii de donații prin sisteme de plată electronice, declari că ai luat la cunoștință asupra faptului că legile române vor guverna Termenii și Condițiile de mai sus.

În cazul unor eventuale conflicte între Asociația Community powered by DLOT și donatorii/sponsorii/colaboratorii săi, se va încerca mai întâi rezolvarea acestora pe cale amiabila în minim 30 de zile lucrătoare de la data la care ni s-au adus la cunoștință.

Dacă rezolvarea pe cale amiabilă nu va fi posibilă, conflictul va fi soluționat de către instanța competentă în conformitate cu legile române în vigoare.

8. Clauze finale

Ne rezervăm dreptul de a actualiza și modifica periodic Termenii și condițiile pentru a reflecta orice modificări ale modului de utilizare al site-ului nostru, prelucrarea datelor cu caracter personal sau orice modificări ale cerințelor legale.

În cazul oricărei astfel de modificări, vom afișa pe website-ul nostru versiunea modificată, motiv pentru care te rugăm să verifici periodic conținutul acesteia.

Pentru orice informații te rugăm să ne contactezi la adresa juridic@asociatiacommunity.ro.